Nieuws List Pagina

10 van de 385 berichten
door Loes Peterse, Florence Luger

De CAO VO 2024-2025 zet werkdruk expliciet op de agenda. De afspraken in de cao benadrukken het belang van een professionele dialoog en de herziening van het taakbeleid. Dit biedt kansen om – naast praktische oplossingen – werkdruk vanuit een systemisch perspectief te bekijken.

Op dinsdag 11 maart was B&T aanwezig op de Landelijke IB/KC-dag voor intern begeleiders en kwaliteitscoördinatoren. Fenom, onderdeel van B&T, stond op de informatiemarkt van deze achtste editie.

Op het AVS Congres op vrijdag 21 maart verzorgt B&T de masterclass ‘Elk kind een held’. We zijn ook te vinden op de informatiemarkt. En op donderdag 27 maart staan we op het VO-congres van de VO-raad. Kom langs!

Het onderwijs heeft grote behoefte aan leraren én schooldirecteuren. Een baan in het onderwijs biedt niet alleen een goede beloning, maar ook zingeving. En met een opleiding op maat voor zij-instromers wordt een overstap steeds gemakkelijker.

Deze week is er voor alle scholen nog de mogelijkheid om de subsidie Verbetering basisvaardigheden 2025 aan te vragen. Met deze subsidie kunnen scholen evidence-informed werken aan taal, rekenen, digitale geletterdheid en burgerschap.

Meer kansen bieden aan kinderen gaat over veel meer dan onderwijs. Dat betoogt Tom Snelting, senior adviseur van Fenom, onderdeel van B&T. “Onderwijs is belangrijk, maar ook daarbuiten kunnen we samen zoveel doen.” De nieuwe subsidieregeling van het Programma School & Omgeving biedt mogelijkheden.

Kees Jan Vreeker is vanaf januari de contactpersoon van B&T voor interim-opdrachten in het voortgezet onderwijs. Hij blijft nauw samenwerken met Willy Egberink, directeur van B&T interim-management.

door Claudia Smit

“Meneer, ik heb ChatGPT gebruikt voor mijn werkstuk.” Deze ogenschijnlijk onschuldige mededeling markeert een kantelpunt in het onderwijs. AI dwingt scholen tot een fundamentele heroverweging van de manier waarop docenten én leerlingen leren. Waar bekentenissen als deze vorig jaar nog weleens tot een diepe zucht leidden, ontstaat er nu steeds vaker een constructief gesprek: “Vertel eens, hoe heb je dat aangepakt?”

Op 13 februari 2025 organiseert B&T een bijeenkomst over Anders organiseren. Voor die bijeenkomst zoeken we schoolleiders en hun collega’s uit het primair onderwijs om met ons mee te denken. We hebben jouw denkkracht nodig!

Terwijl wij ons in de gebruikelijke eindejaarsdrukte opmaken voor de kerstvakantie, woedt vlak bij in Oekraïne nog steeds een vreselijke oorlog. Onlangs kwamen wij in contact met de organisatie savED, die zich inzet voor de instandhouding van onderwijs in Oekraïne. Wij besloten hen daarbij te ondersteunen. Lever jij ook een bijdrage?